neděle 22. června 2014

Lednice

Lednice

Před pár dny jsme se s mým Milým vydaly směr Lednice. Počasí nám víc, než přálo, bylo opravdu horko, ale to nám nezabránilo v tom, si celý areál pořádně projít. Nejprve jsme se vydali do zámku na klasický I. okruh, kde jsou známé schody, vyrobené z jednoho kusu dřeva. Dále jsme si prošli i II. okruh, který byl zaměřen především na ložnice a soukromé komnaty tehdejších majitelů panství - Lichnštejnů. Před poledním sluníčkem jsme se ukryli ve skleníku a nakonec jsme se šli projít k minaretu. A teď Vás všechny zvu, abyste se šli stejnou trasu projít se mnou ještě jednou (i když jen virtuálně).


Horda maďarských turistů dorazila naštěstí až po nás...


Malý kostelík naproti zámku by byl nádherný, kdyby jej opravili...


Velice milá paní průvodky nám dovolila na druhém okruhu fotit, vůbec by mi nevadilo mít pokoj jako modré apartmá...

200 let stará tapeta v čínském salonku...


Překrásná skříň na šaty, věděli jste, že šlechtičny měly asi jen dvoje parádní šaty, protože jedny stály asi tolik jako tři měšťanské domy? Mě to tedy hodně překvapilo...A už jsme se na naší cestě přesunuli do skleníku, který jsem z nějakého mně neznámého důvodu, nenafotila z venku...
Jsou to jen obyčejné dveře, které vedou do technických místnosti, ale mě se hrozně líbí, když jsem si je fotila, tak na mě většina lidí nechápavě koukala...


Lednice je známá i svými pečlivě udržovanými zahradami a labyrintem...


I pohádkový zámek na sobě musím mít kvůli bezpečnosti bleskosvod...


Přístaviště, na kterém vás odvezou ze zámku k minaretu nebo na Janův hrádek...


Lednice zezadu...


Z oken zámku mají překrásný výhled na minaret a z minaretu zase na zámek...


Zbytek akvaduktu...


A naše procházka končí pod minaretem, doufám, že se Vám se mnou hezky šlo!

6 komentářů:

 1. Parádní fotky! :) Zámek Lednice je jeden z nejhezčích co znám :)

  OdpovědětVymazat
 2. Hezké fotky, taky bych si tam po letech mohla udělat výlet :-)

  OdpovědětVymazat
 3. krásné fotky! a vyšlo vám hezky i počasí, na ty exteriéry, modrá obloha a tak. super výlet, zase příště určitě nafoť, ráda se tam vydám alespoň s vámi, když už se tak daleko nedostanu sama :)

  OdpovědětVymazat
 4. Parádní fotky, já bych se tam taky ráda jednou podívala, je to trošku z ruky, ale jednou se tam dostanu. Závidím, že jste mohli fotit i v zámku, krásné fotky interiéru, hned bych tam vyrazila! :) A ty dveře jsou skvělé, já mám ráda takové "tajemné" dveře! :)

  OdpovědětVymazat
 5. V Lednici je krásně. :) Byla jsem tam jednou, když jsem byla mladší a ráda bych se tam podívala znovu. :) Moc krásné fotky. :)

  OdpovědětVymazat